niedziela, 13 marca 2011

Pierwsza notka

Drzwi od podwórza to moje miejsce na marzenia, pasje i wyrażanie siebie. Mniej lub bardziej udane. Zapraszam, jeśli komuś klimaty będą bliskie... :) Na pierwszych dwóch notkach widnieją jeszcze nazwy poprzedniego bloga - właśnie się przeprowadziłam!

***

Przy okazji pierwszej notki od razu się pochwalę. Od półtora roku męczyłam się nad pewnym obrazkiem dla Synka (to się nazywa słomiany zapał....) i w końcu... udało się!! Moje małe "arcydzieło" wygląda tak:

 

Wzór pochodzi z włoskiej gazetki PROfilo (Anno XII N. 51), którą kiedyś dorwałam w empiku będąc w pierwszej ciąży. Cała gazetka poświęcona jest wzorom dla dzieci a co jeden to piękniejszy!!! Na ścianach jednak brak miejsca, więc te piękności trzeba by wykorzystać może bardziej praktycznie.. jako motyw na kołderkę, kocyk, etc. Brakuje mi ewidentnie maszyny do szycia, ale już oglądałam na allegro model Łucznika w przyzwoitej cenie. Może w przyszłym miesiącu mąż we mnie zainwestuje...? ;)) Póki co jednak zamówiłam trochę włóczki, bo zainspirowały mnie misie, kotki i ślimaczki produkowane przez Stokrotkę ;) Zgapię na dobry początek tego ślimaczka a potem pomyślę co dalej. Może jakaś torebusia na wiosnę? ;)

Wracając jednak do tematu - mój obrazek jeszcze nie jest oprawiony. Nad ramką muszę pomysleć.... :) A tu zbliżenia fragmentów:
  

Oryginalny wzór nieco zmodyfikowałam - dodałam złote i srebrne koraliczki a zamiast żółtej nitki użyłam złotej przy naszywaniu gwiazdek na ubranko i czapeczkę kotka. Zastanawiam się jeszcze nad naszyciem drewnianych guzików - takie "trójwymiarowe" hafciki jakoś bardziej do mnie przemawiają :) Póki co jednak nie natrafiłam w pasmanterii na nic co by pasowało do mojej wizji. ;)

Mam nadzieję, że się spodoba Synkowi i pięknie ozdobi jego pokój!!! :)))

W najbliższym czasie postaram się wrzucić fotki wcześniejszych drobiazgów, ale najpierw muszę je obfotografować ;)

1 komentarz:

  1. z pewnością mu się spodoba.
    ja jeszcze mniejszy obrazek haftowałam prawie 2 lata:)
    pszczółki mają cudne oczy!
    pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń