niedziela, 6 września 2015

Przygotowania do jesieni czyli Lewki i Misie w akcji!

Za oknem jeszcze iście letnia pogoda, a my powolutku przygotowujemy się do jesieni... :o) Jestem na etapie tworzenia niezliczonej ilości kapturków. Gotowe są już 3 a 4 czeka na dosłanie brakującej włóczki. Jakoś tym razem nie doszacowałam projektu... Kapturki są banalne w przygotowaniu a do tego gruba włóczka sprawia, że robótka pali się w rękach :o))


A to moja ekipa modeli:

Dawidzio w wersji z Lewkiem. Model zachwycony koniecznością pozowania nie był... ;o) W wersji Lewkowej nauczyłam się ściegu pętelkowego i tak mi się spodobał, że identyczny kapturek dla Bartusia właśnie się tworzy ;o))

Po tej sesji zdjęciowej doszłam do wniosku, że ostatnia modyfikacja - na różowej wersji Misia - w postaci sznureczków do redukcji obwodu na chłodniejsze dni będzie i tu konieczna.Julcia w wersji Misiowej:


A tu po aktualizacji - z wiązaniem pod szyjką regulującym obwód wokół buzi - sprawdza się rewelacyjnie!

I wersja dla 1,5 rocznej Amelci - prezentowa :) Z braku fotek nowej właścicielki - zapożyczona główka Julci ;) Mam nadzieję, że nowa właścicielka zagustuje w kapturku :o)
Pozdrawiam znad szydełka nr 6! ;o))

5 komentarzy:

 1. Świetna alternatywa dla czapek. I jak efektownie wykonane :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przecudne są te kapturki:) Przymierzam się do zrobienia dla córci no a jak fajnie wyjdzie to może spróbuję ogarnąć wersji dla chłopca:) Czy mogę prosić o jakiś schemat? Albo przynajmniej o wytłumaczenie krok po kroku jak to się robi?

  No i w wolnej chwili zapraszam do siebie:) www.zuzoka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Zrobiłam:) Pierwszy komino-kaptur:) Wg Twoich wskazówek;) dużo błedów, ale włóczka pozwoliła że tak powiem zakryć niedoskonałości:) Wiem że na pewno zrobię więcej:) Dziękuje, dziękuję, dziękuje:)
  Efekt u mnie na blogu www.zuzoka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gratuluję, gratuluję i raz jeszcze - gratuluję! Prawda, że fajna zabawa? :o))) I jak szybko się robi! :D

   Usuń