poniedziałek, 14 kwietnia 2014

Żabi Król i baranki

Dawno mnie znowu nie było, ale to absolutnie nie znaczy, że nic się nie działo :) Wręcz przeciwnie. Mam mnóstwo pozaczynanych rzeczy i najwyższa pora powoli je kończyć. Niemniej, jako że święta za pasem, razem z dzieciakami wzięliśmy się za Wielkanocne klimaty :) I tak oto powstało stado baranków na zielonej rzeżuszce, osobiście posianej przez dzieciaki :)) Mamy nadzieję, że do soboty jeszcze zgęstnieje!

Łowieczka była również  przyczepiona do lustra i zanim zdąrzyłam jej cyknąć fotkę, już spadła i utrzaskała sobie róg! :( Dobrze, że jest zapas masy solnej to jeszcze przed świętami będziemy lepić baranki! :)

Z szydełkowych nowości też coś jest :)) Jako, że pogoda w kratkę, a kupiona czapeczka - "rozmiar uniwersalny" notorycznie spada Dawidkowi na oczka, trzeba było wziąć sprawy w swoje ręce. I tak oto prezentuje się mój mały Żabi Król :)) Kolejna czapa do kolekcji! Nie wspominam nawet, że Bartek z Julcią oprotestowali czapkę Dawidka żądając głośno czegoś nowego dla siebie! Trzeba by się zaopatrzyć w cieńszą włóczkę, bo jakoś nie widzę chodzenia w takich czapkach za jakiś miesiąc :) 

W przygotowaniu mam jeszcze haftowanego kotka na pożegnanie Pań z przedszkola dla Bartusia, a dzisiaj bierzemy się z dzieciakami za pisanki :) Najpiękniejsze na świecie to one raczej nie będą, ale za to nasze własne :)) I nadal mi się marzy decoupage... kiedyś się go nauczę! :) A co! 

3 komentarze:

  1. super - jak zawsze :)
    A jak przyczepiłaś baranki do lustra, bo nie wiedzę żeby miały przyssawkę. Zdolne te dzieci masz - pewno po mamusi :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Baranki są cudne! Takie kochane ;) Szydełkowa czapunia-żabunia również urocza :)

    OdpowiedzUsuń