wtorek, 10 maja 2011

Chatka powitajka i motylek do zasłon

Przerzuciłam się na szycie. Jak wcześniej nie umiałam się za to zabrać, tak teraz mam milion pomysłów na minutę...! :) Ciekawe kiedy mi przejdzie! Wczoraj powstały:

Chatka powitajka:
Chatka będzie docelowo wisiała na ścianie w ganku i witać gości, ale póki Małż nie skończy kłaść płytek na podłodze - wisi sobie radośnie w okienku :))


Poza tym oczarowały mnie wszelkie możliwe dekoracje do domu... rany, ile jest wzorów i pomysłów!! A mnie właśnie wczoraj przyszły rzeczy zamówione na allegro - cała masa ścinków atłasowych w przepięknych kolorach :)) Marzy mi się komplet poduch patchworkowych, ale to jeszcze daleeeka droga! Póki co powstał pierwszy motylek do zasłon. Nie jestem pewna, czy już jest skończony, może dorobię mu nosek??

Motylkowa trzymajka do zasłon:

I zbliżenie na mordkę :)
Motylek miał zawisnąć na zasłonach w Bartusiowym pokoiku... ale tak mi się spodobał, że póki co wisi w dużym pokoju i prezentuje się tak:


Wieczorem siądę nad drugim motylkiem do kompletu, to może przy okazji zrobię kursik z szycia motylkowych trzymajek do zasłon :))

Miłego dnia!

niedziela, 8 maja 2011

Ramka na zdjęcie

Obiecałam sobie kiedyś, że zrobię rameczkę na zdjęcia z wykorzystaniem płyty cd. To tak pod wpływem tutka przygotowanego przez Elę Bardzo dziękuję za natchnienie i klarowny kursik! Zaczęłam jakiś czas temu, ale ostatnio straciłam serce do szydełka... na chwilkę :) To wszystko dlatego, że w końcu kupiłam ukochaną maszynę do szycia i opanowanie jej podstaw "trochę" mi zajęło! Póki co zrobiłam sobie poszewkę na podusię, ale że szwy koślawe to nawet nie pokazuję :)) Ważne jednak, że jest moja pierwsza, najwspanialsza i śpi się na niej rewelacyjnie! Wracając jednak do szydełka...

Dzisiaj w końcu postanowiłam coś skończyć, bo rozpoczętych robótek (nie tylko szydełkowych) mam kilka... (od haftowanej metryczki, przez kocyk, aniołki z masy solnej aż po poszewki na podusie!) Iiii... proszę bardzo!
Oto moja autorska interpretacja wzoru na rameczki w całej okazałości :)))